Rautajätti
Metallintyöstökoneet, puuntyöstökoneet, puhalluskaapit ja -materiaalit, työkaluvaunut, nostimet, korjaamolaitteet ja työkalut koko Suomeen nopeasti toimitettuna. Runsas varasto!
Tiedustelut

Timanttilaikka 1A1R 125 Edge Dry

Etusivu > PROXXON-tuotteet > Tarvikkeet ja kulutusosat > Terät ja laikat

Timanttilaikka 1A1R 125 Edge Dry
Timanttilaikka 1A1R 125 Edge Dry
Timanttilaikka 1A1R 125 Edge Dry
Timanttilaikka 1A1R 125 Edge Dry
Valm. tuotekoodi
11115537010
Saatavilla
Saatavilla
68,90 €
sis. ALV 25,50 %
kpl

45° jiirileikkaus onnistuu helposti ja tarkasti. Keraamisten laattojen 45 asteen jiirileikkaus on yksi yleisimmistä viimeistelytöiden työvaiheista. Työ tehdään usein kulmahiomakoneella, jolloin laikalla vaaditaan sekä rungon jäykkyyttä että pehmeää ja hallittua leikkausta. Distar Edge Dry on suunniteltu juuri tähän tarkoitukseen. Leveä 25 mm kaksipuolinen timanttireuna vahvistaa runkoa ja lisää vakautta. Hunajakennokuvioitu timanttisidos tekee leikkauksesta pehmeän ja samalla erittäin tehokkaan. Laikan suuri tukipinta auttaa ohjaamaan leikkausta suoraan ja vakaasti. Lisäksi sillä voidaan viimeistellä ja hioa laatan reunaa leikkauksen jälkeen. Tämän laikan avulla 45° jiirileikkaus onnistuu tarkasti ja vaivattomasti.

  • Halkaisija: 125 mm
  • Paksuus: 1,6 mm
  • Kiinnitysreikä: 22,23 mm
  • Käyttö ilman vesijäähdytystä
  • Soveltuu keramiikan ja porcellanaton leikkaamiseen
  • Erityisesti 45° jiirileikkauksiin
  • 25 mm kaksipuolinen timanttireuna lisää vakautta
  • Hunajakennokuvioitu timanttisidos pehmeään ja tehokkaaseen leikkaukseen
  • Mahdollistaa myös reunan hionnan
  • Käytettäväksi kulmahiomakoneella
  • Tuotemerkki: Distar
tech

Sinua on kiinnostanut

Timanttihiomalaikka DGM-S 45/5,8F Nectar 100
38,90 €
Saatavilla
tech
Maksutavat
Aktia Danske Bank Nordea OmaSp OP POP Pankki Säästöpankki S-Pankki Svea Lasku Svea Erämaksu Svea Visa ja Mastercard Apple Pay Ålandsbanken
Noutovarasto
Silakatu 2
20380 Turku
Sovithan noutosi etukäteen
Postiosoite
Hirsimäentie 14
21500 Kaarina (Piikkiö)